Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XIII PÓŁMARATON KIETRZ & ROHOV

Brak opisu obrazka

 

"Podejdź z sercem do serca Europa bez granic"

12 czerwca 2021r.

 

  Kietrz od połowy XIII w. był własnością biskupów ołomunieckich. Jeden z nich – Konrad, nadał naszej miejscowości prawa miejskie w 1321r. Miasto nad rzeką Troją nazwane jest miastem tkaczy w związku z rozwojem płóciennictwa i tkactwa już od XVI w.

Dobry czas dla tkactwa trwał w Kietrzu do lat dziewięćdziesiątych XX w. Miasto znane jest ze stanowisk archeologicznych kultury łużyckiej i lateńskiej. Może się pochwalić barokowym kościołem parafialnym z XVIII w. Po środku rynku można podziwiać barokową kamienną figurę ze sceną Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

W 2021 r. Kietrz obchodzi więc Jubileusz 700–lecia nadania praw miejskich. Dnia 12 czerwca 2021 r. odbędzie się XIII edycja półmaratonu Kietrz & Rohov, który jest poświęcony w/w jubileuszowi. XIII półmaraton Kietrz & Rohov znalazł się w Projekcie „Aktywnie, razem, bez granic”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP PRZEKRACZAMY GRANICE.

Wszyscy uczestnicy biegu mogą liczyć na bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody w kategoriach i do losowania. Zwyciężczynią XII edycji półmaratonu była Tanui Euliter Jepchichir z czasem 1:21:01, a w kategorii mężczyzn Tuei Hosea Kiplagat . Czas zwycięscy 1:09:21

12 CZERWCA 2021 – PÓŁMARATON KIETRZ & ROHOV
ZAPRASZAMY DO KIETRZA
NA OBCHODY JUBIEUSZU 700–lecia
NADANIA PRAW MIEJSKICH

 

Zapisy do biegu na portalu

www.maratonypolskie.pl

www.datasport.pl

www.psb-biegi.com.pl

Wersja XML