Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powszechny Spis Rolny 2020

Brak opisu obrazka

Ruszył Powszechny Spis Rolny

Dnia 01 września 2020 r. rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Podstawową metodą zbierania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej, która dostępna jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: https://spisrolny.gov.pl/. Przez internet można się spisać od 01 września do 30 listopada 2020 r.

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Kietrzu przy Punkcie Obsługi Klienta w okresie od 01 września do 30 listopada 2020 r., w godzinach pracy urzędu zapewniony jest bezpłatny dostęp do stanowiska komputerowego, umożliwiający przeprowadzenie samospisu internetowego. Jednocześnie informujemy, że związku z pandemią COVID-19 osoby korzystające ze stanowiska komputerowego, zobowiązane są do zachowania środków ostrożności: posiadania maseczki lub przyłbicy, rękawiczek oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku urzędu.

Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99). Przez infolinię spisową można się spisać od 01 września do 30 listopada 2020 r.

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:

PSR realizowany jest jako badanie pełne, skierowane do gospodarstw rolnych, osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Wersja XML