Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

KOMUNIKAT Z DNIA 15.09.2021 R. W SPRAWIE ZANIECZYSZCZENIA WODY Z WODOCIĄGU PUBLICZNEGO CHRÓŚCIELÓW-NASIEDLE

Przedsiębiorstwo Komunalne „Hydrokan” sp. z o.o. w Kietrzu zawiadamia mieszkańców miejscowości Chróścielów, Nasiedle, Ludmierzyce, Lubotyń, Lubotyń-Karłowiec, Rozumice, Gniewkowice Pilszcz wioska i byłe osiedle PGR (ul. Zielona, Różana, Słoneczna) oraz Wódkę w gminie Branice, iż w wyniku przeprowadzonego przez PPIS w Głubczycach badania jakości wody przeznaczonej do spożycia stwierdzono zanieczyszczenie wody z wodociągu publicznego Chróścielów-Nasiedle. Zgodnie z decyzją PPIS w Głubczycach woda jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu.

 

PK „HYDROKAN” podjął w trybie natychmiastowym działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017 r., poz 2294), o ustąpieniu zanieczyszczenia mieszkańcy zostaną niezwłocznie powiadomieni.

 

Wodę do spożycia, przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

 

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

 

Za niedogodności związane z jakością wody przepraszamy. Telefony alarmowe: 691 367 430,  609 680 733.

 

 

Wersja XML