Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

DriftOpen Kietrz

 

Brak opisu obrazka

 

       W następstwie podjętej przez Radę Miejską uroczystej uchwały, niermiernie  miło nam poinformować, że rok 2021 jest rokiem, w którym nasza Mała Ojczyzna obchodzi swój wielki jubileusz, 700-lecie nadania praw miejskich. Dzięki pomysłom i zapałowi organizatorów jednym        z takich wydarzeń jest organizacja w Kietrzu, pierwszej w tym sezonie, miejskiej rundy DriftOpen. Będzie to również pierwsze takie wydarzenie w naszej okolicy, a nawet najbliższym regionie.
       Zawody DriftOpen odbędą się w formule, która dopuszcza zawodników PRO  i Masters, co zwiastuje niesamowicie mocne widowisko oraz esencję driftu, jaką są przejazdy w parach ulicami miasta!

       Drifting to najbardziej widowiskowy i jednocześnie najprężniej rozwijający się sport motorowy na świecie. Dyscyplina ta swoimi korzeniami sięga przełomu lat 60 i 70 ubiegłego wieku, kiedy na krętych, górskich serpentynach w okolicach Nagano zaczęły odbywać się pierwsze wyścigi. W krótkim czasie nowy sport zyskał rzesze fanów, którzy tłumnie gromadzili się przy górskich trasach, aby podziwiać widowiskową jazdę. Najlepszym sposobem na najszybsze pokonywanie ostrych zakrętów bez znacznej utraty prędkości był kontrolowany poślizg. Niestety, japońskie wzgórza nie były zbyt wygodnym miejscem dla kibiców, dlatego zawody przeniosły się na tereny metropolii. Pierwsze oficjalne zawody driftingowe w Polsce odbyły się w 2004 roku, a od 2006 roku organizowane są regularne  serie liczące po kilka rund.

 

Brak opisu obrazka

 

       W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość, współpracę i pozytywne nastawienie. Chcemy Państwa uprzedzić              o utrudnieniach w ruchu drogowym oraz o wzmożonym natężeniu hałasu, wynikającym ze specyfiki tego sportu.
Prace związane z bezpośrednią organizacją trasy, takie jak ustawienie i usuwanie zabezpieczeń, będą odbywać się od 15.07 (tj. czwartek),        do 19.07 (tj. poniedziałek). Jednocześnie uprzedzamy i bardzo prosimy o nieparkowanie pojazdów w obrębie trasy (ul. Okopowa, 3 Maja, Głubczycka, Matejki – od Urzędu do skrzyżowania z Wojska Polskiego, oraz Wojska  Polskiego – od Delikatesów Centrum do skrzyżowania        z Długą). Osoby zamieszkujące w bezpośrednim sąsiedztwie trasy przejazdu, proszone są o przemyślenie parkowania swoich pojazdów w miejscach umożliwiających swobodny dostęp do nich. 

Informujemy, że wszelkie pojazdy uprzywilejowane będą miały również możliwość przejazdu przez wyznaczoną trasę.
  

Życzymy świetnej zabawy podczas tej pierwszej w okolicy imprezy driftingowej.

 


 

Wersja XML