Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZMIANA TERMINU I TRASY PÓŁMARATONU ORAZ BIEGU DLA DZIECI

Brak opisu obrazka

DOCREGULAMIN PÓŁMARATONU

 

 

Szanowni Państwo,

przyszło nam żyć w niezwykle trudnych czasach. Trwająca pandemia SARS-CoV-2 pokazała, że  nie ma w życiu nic pewnego oprócz tego, że sport to zdrowie i uprawiać go trzeba. Jednak obowiązujące obostrzenia nie ułatwiają nam tego i jako organizatorzy biegu zmuszeni jesteśmy zaplanowany Półmaraton Kietrz- Rohov oraz Bieg dla Dzieci przesunąć na 21 sierpnia 2021. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dla biegaczy może to oznaczać tylko jedno – dodatkowy miesiąc, w czasie którego organizatorzy będą mieli możliwość  przygotowania najlepszej imprezy biegowej w południowej części kraju!

Planowana trasa czerwcowego XIII Półmaratonu przebiegała przez Republikę Czeską, co wymuszałoby na biegaczach dwukrotne przekroczenie granicy polsko- czeskiej. Obowiązujące obostrzenia na terenie Republiki Czeskiej dopuszczają możliwość przekroczenia granicy wyłącznie przy posiadaniu negatywnego testu na koronawirusa lub posiadaniu certyfikatu potwierdzającego szczepienie przeciwko COVID, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni (przed wjazdem trzeba jednak wypełnić elektroniczny formularz lokalizacyjny) . Granicę mogą też przekroczyć osoby, które przechorowały COVID-19, nie mają oznak zachorowania i posiadają przetłumaczone zaświadczenie od lekarza, o ile nie upłynęło więcej niż 90 dni od pierwszego pozytywnego testu PCR.

Natomiast przekroczenie granicy czesko - polskiej z obecnie obowiązującymi  obostrzeniami, które obowiązywać mają do 5 czerwca, tak aby uniknąć 10- dniowej kwarantanny, wymagałoby od biegaczy przedstawienia negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa (PCR lub antygenowy), wykonanego nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Z obowiązku odbywania kwarantanny zwolnione byłyby m.in. osoby, które przeszły pełen cykl szczepień przeciw koronawirusowi i posiadają stosowne ,,zaświadczenie” oraz ozdrowieńcy.

Powyższe obostrzenia powodują, że udział w półmaratonie wiązałby się dla osób niezaszczepionych i nieposiadających statusu ozdrowieńca z dodatkowymi, niemałymi kosztami związanymi z wykonaniem testu w kierunku korona wirusa, a i to nie dałoby gwarancji sprawnego przeprowadzenia biegu, ponieważ kontrole Straży Granicznej odbywają się na granicy i zatrzymywanie biegaczy do kontroli fałszowałoby faktyczny czas przebiegu trasy.

Jednak jak już wspomnieliśmy na wstępie dodatkowy czas będzie dla nas organizacyjnie bardzo pracowity. Trasa Półmaratonu zostanie zmieniona i poprowadzona wyłącznie na terenie Polski tak, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Zachęcamy do zapisów.  Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Biegu pod nr tel. 785-944-578.

Do zobaczenia w sierpniu !

 

Organizatorzy Biegu                                                             Dyrektor Biegu

Urząd Miejski w Kietrzu                                                        Andrzej Wójtowicz

Wersja XML